transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| anatomitzo anatomitzes anatomitza anatomitzem anatomitzeu anatomitzen | anatomitzava anatomitzaves anatomitzava anatomitzàvem anatomitzàveu anatomitzaven | anatomitzí anatomitzares anatomitzà anatomitzàrem anatomitzàreu anatomitzaren | anatomitzaré anatomitzaràs anatomitzarà anatomitzarem anatomitzareu anatomitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| anatomitzaria anatomitzaries anatomitzaria anatomitzaríem anatomitzaríeu anatomitzarien | anatomitzi anatomitzis anatomitzi anatomitzem anatomitzeu anatomitzin | anatomitzés anatomitzessis anatomitzés anatomitzéssim anatomitzéssiu anatomitzessin | anatomitza anatomitzi anatomitzem anatomitzeu anatomitzin | ||
| Infinitiu | anatomitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | anatomitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana