intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gargamellejo gargamelleges gargamelleja gargamellegem gargamellegeu gargamellegen | gargamellejava gargamellejaves gargamellejava gargamellejàvem gargamellejàveu gargamellejaven | gargamellegí gargamellejares gargamellejà gargamellejàrem gargamellejàreu gargamellejaren | gargamellejaré gargamellejaràs gargamellejarà gargamellejarem gargamellejareu gargamellejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gargamellejaria gargamellejaries gargamellejaria gargamellejaríem gargamellejaríeu gargamellejarien | gargamellegi gargamellegis gargamellegi gargamellegem gargamellegeu gargamellegin | gargamellegés gargamellegessis gargamellegés gargamellegéssim gargamellegéssiu gargamellegessin | gargamelleja gargamellegi gargamellegem gargamellegeu gargamellegin | ||
| Infinitiu | gargamellejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gargamellejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana