transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| vulcanitzo vulcanitzes vulcanitza vulcanitzem vulcanitzeu vulcanitzen | vulcanitzava vulcanitzaves vulcanitzava vulcanitzàvem vulcanitzàveu vulcanitzaven | vulcanitzí vulcanitzares vulcanitzà vulcanitzàrem vulcanitzàreu vulcanitzaren | vulcanitzaré vulcanitzaràs vulcanitzarà vulcanitzarem vulcanitzareu vulcanitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| vulcanitzaria vulcanitzaries vulcanitzaria vulcanitzaríem vulcanitzaríeu vulcanitzarien | vulcanitzi vulcanitzis vulcanitzi vulcanitzem vulcanitzeu vulcanitzin | vulcanitzés vulcanitzessis vulcanitzés vulcanitzéssim vulcanitzéssiu vulcanitzessin | vulcanitza vulcanitzi vulcanitzem vulcanitzeu vulcanitzin | ||
| Infinitiu | vulcanitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | vulcanitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana