transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| translimito translimites translimita translimitem translimiteu translimiten | translimitava translimitaves translimitava translimitàvem translimitàveu translimitaven | translimití translimitares translimità translimitàrem translimitàreu translimitaren | translimitaré translimitaràs translimitarà translimitarem translimitareu translimitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| translimitaria translimitaries translimitaria translimitaríem translimitaríeu translimitarien | translimiti translimitis translimiti translimitem translimiteu translimitin | translimités translimitessis translimités translimitéssim translimitéssiu translimitessin | translimita translimiti translimitem translimiteu translimitin | ||
| Infinitiu | translimitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | translimitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : translimitació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana