transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tiranitzo tiranitzes tiranitza tiranitzem tiranitzeu tiranitzen | tiranitzava tiranitzaves tiranitzava tiranitzàvem tiranitzàveu tiranitzaven | tiranitzí tiranitzares tiranitzà tiranitzàrem tiranitzàreu tiranitzaren | tiranitzaré tiranitzaràs tiranitzarà tiranitzarem tiranitzareu tiranitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tiranitzaria tiranitzaries tiranitzaria tiranitzaríem tiranitzaríeu tiranitzarien | tiranitzi tiranitzis tiranitzi tiranitzem tiranitzeu tiranitzin | tiranitzés tiranitzessis tiranitzés tiranitzéssim tiranitzéssiu tiranitzessin | tiranitza tiranitzi tiranitzem tiranitzeu tiranitzin | ||
| Infinitiu | tiranitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tiranitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana