intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| tifejo tifeges tifeja tifegem tifegeu tifegen | tifejava tifejaves tifejava tifejàvem tifejàveu tifejaven | tifegí tifejares tifejà tifejàrem tifejàreu tifejaren | tifejaré tifejaràs tifejarà tifejarem tifejareu tifejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| tifejaria tifejaries tifejaria tifejaríem tifejaríeu tifejarien | tifegi tifegis tifegi tifegem tifegeu tifegin | tifegés tifegessis tifegés tifegéssim tifegéssiu tifegessin | tifeja tifegi tifegem tifegeu tifegin | ||
| Infinitiu | tifejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | tifejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana