transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| passivo passives passiva passivem passiveu passiven | passivava passivaves passivava passivàvem passivàveu passivaven | passiví passivares passivà passivàrem passivàreu passivaren | passivaré passivaràs passivarà passivarem passivareu passivaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| passivaria passivaries passivaria passivaríem passivaríeu passivarien | passivi passivis passivi passivem passiveu passivin | passivés passivessis passivés passivéssim passivéssiu passivessin | passiva passivi passivem passiveu passivin | ||
| Infinitiu | passivar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | passivant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : passivació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana