transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| telo teles tela telem teleu telen | telava telaves telava telàvem telàveu telaven | telí telares telà telàrem telàreu telaren | telaré telaràs telarà telarem telareu telaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| telaria telaries telaria telaríem telaríeu telarien | teli telis teli telem teleu telin | telés telessis telés teléssim teléssiu telessin | tela teli telem teleu telin | ||
| Infinitiu | telar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | telant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana