transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| subdivideixo subdivideixes subdivideix subdividim subdividiu subdivideixen | subdividia subdividies subdividia subdividíem subdividíeu subdividien | subdividí subdividires subdividí subdividírem subdividíreu subdividiren | subdividiré subdividiràs subdividirà subdividirem subdividireu subdividiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| subdividiria subdividiries subdividiria subdividiríem subdividiríeu subdividirien | subdivideixi subdivideixis subdivideixi subdividim subdividiu subdivideixin | subdividís subdividissis subdividís subdividíssim subdividíssiu subdividissin | subdivideix subdivideixi subdividim subdividiu subdivideixin | ||
| Infinitiu | subdividir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | subdividint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : subdivisió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana