transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| sallo salles salla sallem salleu sallen | sallava sallaves sallava sallàvem sallàveu sallaven | sallí sallares sallà sallàrem sallàreu sallaren | sallaré sallaràs sallarà sallarem sallareu sallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| sallaria sallaries sallaria sallaríem sallaríeu sallarien | salli sallis salli sallem salleu sallin | sallés sallessis sallés salléssim salléssiu sallessin | salla salli sallem salleu sallin | ||
| Infinitiu | sallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | sallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana