intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| retrumfo retrumfes retrumfa retrumfem retrumfeu retrumfen | retrumfava retrumfaves retrumfava retrumfàvem retrumfàveu retrumfaven | retrumfí retrumfares retrumfà retrumfàrem retrumfàreu retrumfaren | retrumfaré retrumfaràs retrumfarà retrumfarem retrumfareu retrumfaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| retrumfaria retrumfaries retrumfaria retrumfaríem retrumfaríeu retrumfarien | retrumfi retrumfis retrumfi retrumfem retrumfeu retrumfin | retrumfés retrumfessis retrumfés retrumféssim retrumféssiu retrumfessin | retrumfa retrumfi retrumfem retrumfeu retrumfin | ||
| Infinitiu | retrumfar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | retrumfant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana