intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| reguitno reguitnes reguitna reguitnem reguitneu reguitnen | reguitnava reguitnaves reguitnava reguitnàvem reguitnàveu reguitnaven | reguitní reguitnares reguitnà reguitnàrem reguitnàreu reguitnaren | reguitnaré reguitnaràs reguitnarà reguitnarem reguitnareu reguitnaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| reguitnaria reguitnaries reguitnaria reguitnaríem reguitnaríeu reguitnarien | reguitni reguitnis reguitni reguitnem reguitneu reguitnin | reguitnés reguitnessis reguitnés reguitnéssim reguitnéssiu reguitnessin | reguitna reguitni reguitnem reguitneu reguitnin | ||
| Infinitiu | reguitnar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | reguitnant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana