pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| regelo regeles regela regelem regeleu regelen | regelava regelaves regelava regelàvem regelàveu regelaven | regelí regelares regelà regelàrem regelàreu regelaren | regelaré regelaràs regelarà regelarem regelareu regelaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| regelaria regelaries regelaria regelaríem regelaríeu regelarien | regeli regelis regeli regelem regeleu regelin | regelés regelessis regelés regeléssim regeléssiu regelessin | regela regeli regelem regeleu regelin | ||
| Infinitiu | regelar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | regelant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : regelació, regel
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana