transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| propalo propales propala propalem propaleu propalen | propalava propalaves propalava propalàvem propalàveu propalaven | propalí propalares propalà propalàrem propalàreu propalaren | propalaré propalaràs propalarà propalarem propalareu propalaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| propalaria propalaries propalaria propalaríem propalaríeu propalarien | propali propalis propali propalem propaleu propalin | propalés propalessis propalés propaléssim propaléssiu propalessin | propala propali propalem propaleu propalin | ||
| Infinitiu | propalar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | propalant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana