pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| podreixo podreixes podreix podrim podriu podreixen | podria podries podria podríem podríeu podrien | podrí podrires podrí podrírem podríreu podriren | podriré podriràs podrirà podrirem podrireu podriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| podriria podriries podriria podriríem podriríeu podririen | podreixi podreixis podreixi podrim podriu podreixin | podrís podrissis podrís podríssim podríssiu podrissin | podreix podreixi podrim podriu podreixin | ||
| Infinitiu | podrir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | podrint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana