transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| paladejo paladeges paladeja paladegem paladegeu paladegen | paladejava paladejaves paladejava paladejàvem paladejàveu paladejaven | paladegí paladejares paladejà paladejàrem paladejàreu paladejaren | paladejaré paladejaràs paladejarà paladejarem paladejareu paladejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| paladejaria paladejaries paladejaria paladejaríem paladejaríeu paladejarien | paladegi paladegis paladegi paladegem paladegeu paladegin | paladegés paladegessis paladegés paladegéssim paladegéssiu paladegessin | paladeja paladegi paladegem paladegeu paladegin | ||
| Infinitiu | paladejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | paladejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
forma nominal : paladeig
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana