transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| nitrogeno nitrogenes nitrogena nitrogenem nitrogeneu nitrogenen | nitrogenava nitrogenaves nitrogenava nitrogenàvem nitrogenàveu nitrogenaven | nitrogení nitrogenares nitrogenà nitrogenàrem nitrogenàreu nitrogenaren | nitrogenaré nitrogenaràs nitrogenarà nitrogenarem nitrogenareu nitrogenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| nitrogenaria nitrogenaries nitrogenaria nitrogenaríem nitrogenaríeu nitrogenarien | nitrogeni nitrogenis nitrogeni nitrogenem nitrogeneu nitrogenin | nitrogenés nitrogenessis nitrogenés nitrogenéssim nitrogenéssiu nitrogenessin | nitrogena nitrogeni nitrogenem nitrogeneu nitrogenin | ||
| Infinitiu | nitrogenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | nitrogenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana