intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mormolo mormoles mormola mormolem mormoleu mormolen | mormolava mormolaves mormolava mormolàvem mormolàveu mormolaven | mormolí mormolares mormolà mormolàrem mormolàreu mormolaren | mormolaré mormolaràs mormolarà mormolarem mormolareu mormolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mormolaria mormolaries mormolaria mormolaríem mormolaríeu mormolarien | mormoli mormolis mormoli mormolem mormoleu mormolin | mormolés mormolessis mormolés mormoléssim mormoléssiu mormolessin | mormola mormoli mormolem mormoleu mormolin | ||
| Infinitiu | mormolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mormolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana