transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mordento mordentes mordenta mordentem mordenteu mordenten | mordentava mordentaves mordentava mordentàvem mordentàveu mordentaven | mordentí mordentares mordentà mordentàrem mordentàreu mordentaren | mordentaré mordentaràs mordentarà mordentarem mordentareu mordentaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mordentaria mordentaries mordentaria mordentaríem mordentaríeu mordentarien | mordenti mordentis mordenti mordentem mordenteu mordentin | mordentés mordentessis mordentés mordentéssim mordentéssiu mordentessin | mordenta mordenti mordentem mordenteu mordentin | ||
| Infinitiu | mordentar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mordentant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana