transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| maleficio maleficies maleficia maleficiem maleficieu maleficien | maleficiava maleficiaves maleficiava maleficiàvem maleficiàveu maleficiaven | maleficií maleficiares maleficià maleficiàrem maleficiàreu maleficiaren | maleficiaré maleficiaràs maleficiarà maleficiarem maleficiareu maleficiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| maleficiaria maleficiaries maleficiaria maleficiaríem maleficiaríeu maleficiarien | maleficiï maleficiïs maleficiï maleficiem maleficieu maleficiïn | maleficiés maleficiessis maleficiés maleficiéssim maleficiéssiu maleficiessin | maleficia maleficiï maleficiem maleficieu maleficiïn | ||
| Infinitiu | maleficiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | maleficiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana