transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malcrio malcries malcria malcriem malcrieu malcrien | malcriava malcriaves malcriava malcriàvem malcriàveu malcriaven | malcrií malcriares malcrià malcriàrem malcriàreu malcriaren | malcriaré malcriaràs malcriarà malcriarem malcriareu malcriaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malcriaria malcriaries malcriaria malcriaríem malcriaríeu malcriarien | malcriï malcriïs malcriï malcriem malcrieu malcriïn | malcriés malcriessis malcriés malcriéssim malcriéssiu malcriessin | malcria malcriï malcriem malcrieu malcriïn | ||
| Infinitiu | malcriar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malcriant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana