transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llustro llustres llustra llustrem llustreu llustren | llustrava llustraves llustrava llustràvem llustràveu llustraven | llustrí llustrares llustrà llustràrem llustràreu llustraren | llustraré llustraràs llustrarà llustrarem llustrareu llustraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llustraria llustraries llustraria llustraríem llustraríeu llustrarien | llustri llustris llustri llustrem llustreu llustrin | llustrés llustressis llustrés llustréssim llustréssiu llustressin | llustra llustri llustrem llustreu llustrin | ||
| Infinitiu | llustrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llustrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana