transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llosso llosses llossa llossem llosseu llossen | llossava llossaves llossava llossàvem llossàveu llossaven | llossí llossares llossà llossàrem llossàreu llossaren | llossaré llossaràs llossarà llossarem llossareu llossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llossaria llossaries llossaria llossaríem llossaríeu llossarien | llossi llossis llossi llossem llosseu llossin | llossés llossessis llossés llosséssim llosséssiu llossessin | llossa llossi llossem llosseu llossin | ||
| Infinitiu | llossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana