transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lliberto llibertes lliberta llibertem lliberteu lliberten | llibertava llibertaves llibertava llibertàvem llibertàveu llibertaven | llibertí llibertares llibertà llibertàrem llibertàreu llibertaren | llibertaré llibertaràs llibertarà llibertarem llibertareu llibertaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llibertaria llibertaries llibertaria llibertaríem llibertaríeu llibertarien | lliberti llibertis lliberti llibertem lliberteu llibertin | llibertés llibertessis llibertés llibertéssim llibertéssiu llibertessin | lliberta lliberti llibertem lliberteu llibertin | ||
| Infinitiu | llibertar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llibertant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana