intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| llambro llambres llambra llambrem llambreu llambren | llambrava llambraves llambrava llambràvem llambràveu llambraven | llambrí llambrares llambrà llambràrem llambràreu llambraren | llambraré llambraràs llambrarà llambrarem llambrareu llambraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| llambraria llambraries llambraria llambraríem llambraríeu llambrarien | llambri llambris llambri llambrem llambreu llambrin | llambrés llambressis llambrés llambréssim llambréssiu llambressin | llambra llambri llambrem llambreu llambrin | ||
| Infinitiu | llambrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | llambrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana