transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lacro lacres lacra lacrem lacreu lacren | lacrava lacraves lacrava lacràvem lacràveu lacraven | lacrí lacrares lacrà lacràrem lacràreu lacraren | lacraré lacraràs lacrarà lacrarem lacrareu lacraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| lacraria lacraries lacraria lacraríem lacraríeu lacrarien | lacri lacris lacri lacrem lacreu lacrin | lacrés lacressis lacrés lacréssim lacréssiu lacressin | lacra lacri lacrem lacreu lacrin | ||
| Infinitiu | lacrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | lacrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana