transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| labialitzo labialitzes labialitza labialitzem labialitzeu labialitzen | labialitzava labialitzaves labialitzava labialitzàvem labialitzàveu labialitzaven | labialitzí labialitzares labialitzà labialitzàrem labialitzàreu labialitzaren | labialitzaré labialitzaràs labialitzarà labialitzarem labialitzareu labialitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| labialitzaria labialitzaries labialitzaria labialitzaríem labialitzaríeu labialitzarien | labialitzi labialitzis labialitzi labialitzem labialitzeu labialitzin | labialitzés labialitzessis labialitzés labialitzéssim labialitzéssiu labialitzessin | labialitza labialitzi labialitzem labialitzeu labialitzin | ||
| Infinitiu | labialitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | labialitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : labialització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana