transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| inventario inventaries inventaria inventariem inventarieu inventarien | inventariava inventariaves inventariava inventariàvem inventariàveu inventariaven | inventarií inventariares inventarià inventariàrem inventariàreu inventariaren | inventariaré inventariaràs inventariarà inventariarem inventariareu inventariaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| inventariaria inventariaries inventariaria inventariaríem inventariaríeu inventariarien | inventariï inventariïs inventariï inventariem inventarieu inventariïn | inventariés inventariessis inventariés inventariéssim inventariéssiu inventariessin | inventaria inventariï inventariem inventarieu inventariïn | ||
| Infinitiu | inventariar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | inventariant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana