transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| individuo individues individua individuem individueu individuen | individuava individuaves individuava individuàvem individuàveu individuaven | individuí individuares individuà individuàrem individuàreu individuaren | individuaré individuaràs individuarà individuarem individuareu individuaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| individuaria individuaries individuaria individuaríem individuaríeu individuarien | individuï individuïs individuï individuem individueu individuïn | individués individuessis individués individuéssim individuéssiu individuessin | individua individuï individuem individueu individuïn | ||
| Infinitiu | individuar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | individuant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
forma nominal : individuació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana