transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| handicapo handicapes handicapa handicapem handicapeu handicapen | handicapava handicapaves handicapava handicapàvem handicapàveu handicapaven | handicapí handicapares handicapà handicapàrem handicapàreu handicaparen | handicaparé handicaparàs handicaparà handicaparem handicapareu handicaparan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| handicaparia handicaparies handicaparia handicaparíem handicaparíeu handicaparien | handicapi handicapis handicapi handicapem handicapeu handicapin | handicapés handicapessis handicapés handicapéssim handicapéssiu handicapessin | handicapa handicapi handicapem handicapeu handicapin | ||
| Infinitiu | handicapar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | handicapant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana