transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| guilloixo guilloixes guilloixa guilloixem guilloixeu guilloixen | guilloixava guilloixaves guilloixava guilloixàvem guilloixàveu guilloixaven | guilloixí guilloixares guilloixà guilloixàrem guilloixàreu guilloixaren | guilloixaré guilloixaràs guilloixarà guilloixarem guilloixareu guilloixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| guilloixaria guilloixaries guilloixaria guilloixaríem guilloixaríeu guilloixarien | guilloixi guilloixis guilloixi guilloixem guilloixeu guilloixin | guilloixés guilloixessis guilloixés guilloixéssim guilloixéssiu guilloixessin | guilloixa guilloixi guilloixem guilloixeu guilloixin | ||
| Infinitiu | guilloixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | guilloixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana