intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| güello güelles güella güellem güelleu güellen | güellava güellaves güellava güellàvem güellàveu güellaven | güellí güellares güellà güellàrem güellàreu güellaren | güellaré güellaràs güellarà güellarem güellareu güellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| güellaria güellaries güellaria güellaríem güellaríeu güellarien | güelli güellis güelli güellem güelleu güellin | güellés güellessis güellés güelléssim güelléssiu güellessin | güella güelli güellem güelleu güellin | ||
| Infinitiu | güellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | güellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana