intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| garrono garrones garrona garronem garroneu garronen | garronava garronaves garronava garronàvem garronàveu garronaven | garroní garronares garronà garronàrem garronàreu garronaren | garronaré garronaràs garronarà garronarem garronareu garronaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| garronaria garronaries garronaria garronaríem garronaríeu garronarien | garroni garronis garroni garronem garroneu garronin | garronés garronessis garronés garronéssim garronéssiu garronessin | garrona garroni garronem garroneu garronin | ||
| Infinitiu | garronar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | garronant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana