intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| garolo garoles garola garolem garoleu garolen | garolava garolaves garolava garolàvem garolàveu garolaven | garolí garolares garolà garolàrem garolàreu garolaren | garolaré garolaràs garolarà garolarem garolareu garolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| garolaria garolaries garolaria garolaríem garolaríeu garolarien | garoli garolis garoli garolem garoleu garolin | garolés garolessis garolés garoléssim garoléssiu garolessin | garola garoli garolem garoleu garolin | ||
| Infinitiu | garolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | garolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana