transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fiblo fibles fibla fiblem fibleu fiblen | fiblava fiblaves fiblava fiblàvem fiblàveu fiblaven | fiblí fiblares fiblà fiblàrem fiblàreu fiblaren | fiblaré fiblaràs fiblarà fiblarem fiblareu fiblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fiblaria fiblaries fiblaria fiblaríem fiblaríeu fiblarien | fibli fiblis fibli fiblem fibleu fiblin | fiblés fiblessis fiblés fibléssim fibléssiu fiblessin | fibla fibli fiblem fibleu fiblin | ||
| Infinitiu | fiblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fiblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana