transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desquirato desquirates desquirata desquiratem desquirateu desquiraten | desquiratava desquirataves desquiratava desquiratàvem desquiratàveu desquirataven | desquiratí desquiratares desquiratà desquiratàrem desquiratàreu desquirataren | desquirataré desquirataràs desquiratarà desquiratarem desquiratareu desquirataran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desquirataria desquirataries desquirataria desquirataríem desquirataríeu desquiratarien | desquirati desquiratis desquirati desquiratem desquirateu desquiratin | desquiratés desquiratessis desquiratés desquiratéssim desquiratéssiu desquiratessin | desquirata desquirati desquiratem desquirateu desquiratin | ||
| Infinitiu | desquiratar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desquiratant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana