transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| furo fures fura furem fureu furen | furava furaves furava furàvem furàveu furaven | furí furares furà furàrem furàreu furaren | furaré furaràs furarà furarem furareu furaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| furaria furaries furaria furaríem furaríeu furarien | furi furis furi furem fureu furin | furés furessis furés furéssim furéssiu furessin | fura furi furem fureu furin | ||
| Infinitiu | furar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | furant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana