transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| filigrano filigranes filigrana filigranem filigraneu filigranen | filigranava filigranaves filigranava filigranàvem filigranàveu filigranaven | filigraní filigranares filigranà filigranàrem filigranàreu filigranaren | filigranaré filigranaràs filigranarà filigranarem filigranareu filigranaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| filigranaria filigranaries filigranaria filigranaríem filigranaríeu filigranarien | filigrani filigranis filigrani filigranem filigraneu filigranin | filigranés filigranessis filigranés filigranéssim filigranéssiu filigranessin | filigrana filigrani filigranem filigraneu filigranin | ||
| Infinitiu | filigranar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | filigranant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana