intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fatxejo fatxeges fatxeja fatxegem fatxegeu fatxegen | fatxejava fatxejaves fatxejava fatxejàvem fatxejàveu fatxejaven | fatxegí fatxejares fatxejà fatxejàrem fatxejàreu fatxejaren | fatxejaré fatxejaràs fatxejarà fatxejarem fatxejareu fatxejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fatxejaria fatxejaries fatxejaria fatxejaríem fatxejaríeu fatxejarien | fatxegi fatxegis fatxegi fatxegem fatxegeu fatxegin | fatxegés fatxegessis fatxegés fatxegéssim fatxegéssiu fatxegessin | fatxeja fatxegi fatxegem fatxegeu fatxegin | ||
| Infinitiu | fatxejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fatxejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana