intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| falcejo falceges falceja falcegem falcegeu falcegen | falcejava falcejaves falcejava falcejàvem falcejàveu falcejaven | falcegí falcejares falcejà falcejàrem falcejàreu falcejaren | falcejaré falcejaràs falcejarà falcejarem falcejareu falcejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| falcejaria falcejaries falcejaria falcejaríem falcejaríeu falcejarien | falcegi falcegis falcegi falcegem falcegeu falcegin | falcegés falcegessis falcegés falcegéssim falcegéssiu falcegessin | falceja falcegi falcegem falcegeu falcegin | ||
| Infinitiu | falcejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | falcejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana