transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| exploto explotes explota explotem exploteu exploten | explotava explotaves explotava explotàvem explotàveu explotaven | explotí explotares explotà explotàrem explotàreu explotaren | explotaré explotaràs explotarà explotarem explotareu explotaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| explotaria explotaries explotaria explotaríem explotaríeu explotarien | exploti explotis exploti explotem exploteu explotin | explotés explotessis explotés explotéssim explotéssiu explotessin | explota exploti explotem exploteu explotin | ||
| Infinitiu | explotar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | explotant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : explotació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana