intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estuforno estufornes estuforna estufornem estuforneu estufornen | estufornava estufornaves estufornava estufornàvem estufornàveu estufornaven | estuforní estufornares estufornà estufornàrem estufornàreu estufornaren | estufornaré estufornaràs estufornarà estufornarem estufornareu estufornaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estufornaria estufornaries estufornaria estufornaríem estufornaríeu estufornarien | estuforni estufornis estuforni estufornem estuforneu estufornin | estufornés estufornessis estufornés estufornéssim estufornéssiu estufornessin | estuforna estuforni estufornem estuforneu estufornin | ||
| Infinitiu | estufornar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estufornant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana