transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estenografio estenografies estenografia estenografiem estenografieu estenografien | estenografiava estenografiaves estenografiava estenografiàvem estenografiàveu estenografiaven | estenografií estenografiares estenografià estenografiàrem estenografiàreu estenografiaren | estenografiaré estenografiaràs estenografiarà estenografiarem estenografiareu estenografiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estenografiaria estenografiaries estenografiaria estenografiaríem estenografiaríeu estenografiarien | estenografiï estenografiïs estenografiï estenografiem estenografieu estenografiïn | estenografiés estenografiessis estenografiés estenografiéssim estenografiéssiu estenografiessin | estenografia estenografiï estenografiem estenografieu estenografiïn | ||
| Infinitiu | estenografiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estenografiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana