intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esquirolejo esquiroleges esquiroleja esquirolegem esquirolegeu esquirolegen | esquirolejava esquirolejaves esquirolejava esquirolejàvem esquirolejàveu esquirolejaven | esquirolegí esquirolejares esquirolejà esquirolejàrem esquirolejàreu esquirolejaren | esquirolejaré esquirolejaràs esquirolejarà esquirolejarem esquirolejareu esquirolejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esquirolejaria esquirolejaries esquirolejaria esquirolejaríem esquirolejaríeu esquirolejarien | esquirolegi esquirolegis esquirolegi esquirolegem esquirolegeu esquirolegin | esquirolegés esquirolegessis esquirolegés esquirolegéssim esquirolegéssiu esquirolegessin | esquiroleja esquirolegi esquirolegem esquirolegeu esquirolegin | ||
| Infinitiu | esquirolejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esquirolejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana