transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espunyo espunyes espunya espunyem espunyeu espunyen | espunyava espunyaves espunyava espunyàvem espunyàveu espunyaven | espunyí espunyares espunyà espunyàrem espunyàreu espunyaren | espunyaré espunyaràs espunyarà espunyarem espunyareu espunyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espunyaria espunyaries espunyaria espunyaríem espunyaríeu espunyarien | espunyi espunyis espunyi espunyem espunyeu espunyin | espunyés espunyessis espunyés espunyéssim espunyéssiu espunyessin | espunya espunyi espunyem espunyeu espunyin | ||
| Infinitiu | espunyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espunyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana