pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esparvero esparveres esparvera esparverem esparvereu esparveren | esparverava esparveraves esparverava esparveràvem esparveràveu esparveraven | esparverí esparverares esparverà esparveràrem esparveràreu esparveraren | esparveraré esparveraràs esparverarà esparverarem esparverareu esparveraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esparveraria esparveraries esparveraria esparveraríem esparveraríeu esparverarien | esparveri esparveris esparveri esparverem esparvereu esparverin | esparverés esparveressis esparverés esparveréssim esparveréssiu esparveressin | esparvera esparveri esparverem esparvereu esparverin | ||
| Infinitiu | esparverar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esparverant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana