transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esculpeixo esculpeixes esculpeix esculpim esculpiu esculpeixen | esculpia esculpies esculpia esculpíem esculpíeu esculpien | esculpí esculpires esculpí esculpírem esculpíreu esculpiren | esculpiré esculpiràs esculpirà esculpirem esculpireu esculpiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esculpiria esculpiries esculpiria esculpiríem esculpiríeu esculpirien | esculpeixi esculpeixis esculpeixi esculpim esculpiu esculpeixin | esculpís esculpissis esculpís esculpíssim esculpíssiu esculpissin | esculpeix esculpeixi esculpim esculpiu esculpeixin | ||
| Infinitiu | esculpir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esculpint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana