transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esclofollo esclofolles esclofolla esclofollem esclofolleu esclofollen | esclofollava esclofollaves esclofollava esclofollàvem esclofollàveu esclofollaven | esclofollí esclofollares esclofollà esclofollàrem esclofollàreu esclofollaren | esclofollaré esclofollaràs esclofollarà esclofollarem esclofollareu esclofollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esclofollaria esclofollaries esclofollaria esclofollaríem esclofollaríeu esclofollarien | esclofolli esclofollis esclofolli esclofollem esclofolleu esclofollin | esclofollés esclofollessis esclofollés esclofolléssim esclofolléssiu esclofollessin | esclofolla esclofolli esclofollem esclofolleu esclofollin | ||
| Infinitiu | esclofollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esclofollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana