transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esclavitzo esclavitzes esclavitza esclavitzem esclavitzeu esclavitzen | esclavitzava esclavitzaves esclavitzava esclavitzàvem esclavitzàveu esclavitzaven | esclavitzí esclavitzares esclavitzà esclavitzàrem esclavitzàreu esclavitzaren | esclavitzaré esclavitzaràs esclavitzarà esclavitzarem esclavitzareu esclavitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esclavitzaria esclavitzaries esclavitzaria esclavitzaríem esclavitzaríeu esclavitzarien | esclavitzi esclavitzis esclavitzi esclavitzem esclavitzeu esclavitzin | esclavitzés esclavitzessis esclavitzés esclavitzéssim esclavitzéssiu esclavitzessin | esclavitza esclavitzi esclavitzem esclavitzeu esclavitzin | ||
| Infinitiu | esclavitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esclavitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : esclavització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana