transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escabellono escabellones escabellona escabellonem escabelloneu escabellonen | escabellonava escabellonaves escabellonava escabellonàvem escabellonàveu escabellonaven | escabelloní escabellonares escabellonà escabellonàrem escabellonàreu escabellonaren | escabellonaré escabellonaràs escabellonarà escabellonarem escabellonareu escabellonaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escabellonaria escabellonaries escabellonaria escabellonaríem escabellonaríeu escabellonarien | escabelloni escabellonis escabelloni escabellonem escabelloneu escabellonin | escabellonés escabellonessis escabellonés escabellonéssim escabellonéssiu escabellonessin | escabellona escabelloni escabellonem escabelloneu escabellonin | ||
| Infinitiu | escabellonar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escabellonant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana